27 stycznia 2020 w Zimozielonym ogrodzie

Sam nie wiem od czego zacząć i co dziś Wam napisać. Czy znów mam się powtarzać, że zima zupełnie zapomniała o większości terenu naszego kraju? Czy, że dziś było +8 stopni, a przez większą część dnia było słonecznie? Hmmm. No to napisze, że jak wróciłem popołudniu do domu to nieba się akurat trochę zachmurzyło. Ale przed zmrokiem zdążyłem jeszcze zrobić trochę zdjęć w ogrodzie. I zgodnie z wcześniejszą obietnicą (sprzed kilku dni) zapraszam Was dziś na spacer po Zimozielonym ogrodzie. 

Wielobarwny oliwnik Maculata w otoczeniu zimozielonych paproci.

O kwitnącej w moim ogrodzie kamelii Winter Star pisałem już nie raz. Krzew kwitnie nieprzerwanie od 01 października 2019. Trochę szkoda, że w tym samym czasie rozwija się jedynie kilka pąków.

KAMELIA WINTER STAR

Dwa paprotniki szczecinkozębne, jedna paproć i mistrz drugiego planu, czyli Dyzio.

ARAUKARIA CHILIJSKA

W oczku wodnym od dawna, co najmniej od początku grudnia powinien być sztuczny przerębel z grzałką i napowietrzacz. Ale po co? Przy takiej pogodzie lepiej sprawdza się pompa z fontanną. W tym sezonie delikatna, cienka warstwa lodu pojawiła się na oczku jedynie dwa razy. I nie przetrwała dłużej niż kilkanaście godzin.

ZAKĄTEK EGZOTYCZNY

Jak wiecie mam lekkiego “świrka” na punkcie roślin o wielobarwnych liściach. Poniżej kilka z nich.

RUNIANKA JAPOŃSKA VARIEGATA

W tle za ostrokrzewem widoczny jest bluszcz pospolity Adam.

OSTROKRZEW KOLCZASTY GOLDEN KING

Zaczyna kwitnąć sarcococca confusa, a jej wspaniały zapach unosi się dookoła niewielkiego jeszcze krzewu.

SARCOCOCCA CONFUSA
SARCOCOCCA CONFUSA

Hu hu ha, hu hu ha, nasza zima zła. I to tyle.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
4 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiAraukarŁucja-MariaPete Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Pete
Gość
Pete

Ogród prezentuje się fantastycznie. Sam przymierzam się do kupna sarkokokki, do czego można porównać jej zapach? Czy jest wyczuwalny z duzej odległości? Jaki iglak rośnie na brzegu obok rododendrona na drugim zdjeciu oczka?

Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Podziwiam Twoją kamelię. Mimo zimy jednak ona cały czas kwitnie. Moje różaneczniki mają zwinięte listki dlatego, że gleba u nas jest mocno zmarznięta. Twoje są piękne i mają nabrzmiałe pąki a u Ciebie.
Serdecznie pozdrawiam:)

Araukar
Gość
Araukar

Bardzo ładnie Andrzeju. Martwi mnie ogromna susza , która dotyczy praktycznie całego kraju. W piątek po pracy będę lał przynajmniej 500 litrów wody pod moją sztandarową roślinę magnolię grandiflorę. W lesie jest sucho ,paprocie wcale nie wymarzły i są zieloniutkie jak na wiosnę. Serdecznie pozdrawiam i ugłaskaj Dyzia.