Ogród rodziców – koniec stycznia 2020

To co dzieje się z pogodą bardzo mnie niepokoi. Niby fajnie, bo jest dość ciepło, ale niestety nie mieszkamy w strefie śródziemnomorskiej, czy nawet tej, na którą oddziałuje atlantycki ciepły prąd zatokowy (Golfsztrom = Gulfstream). I może się tak zdarzyć, że na przełomie lutego i marca chwyci porządny mróz. Już tak bywało, choćby dwa lata temu. Póki co jednak możemy cieszyć się ciepłą i słoneczną, aczkolwiek niestety bardzo suchą zimą.

Dziś zapraszam na spacer po ogrodzie moich rodziców. Będzie zielono!

JUKI KAROLIŃSKIE

Jestem pod wielkim wrażeniem tempa wzrostu magnolii grandiflora (wielkokwiatowa) DD Blanchard. 2 lata temu lutowy mróz (miejscami -26 C)  i słońce uszkodziły jej wszystkie liście. Nie przeszkodziło jej to w szybkim wypuszczeniu nowych liści. Dziś magnolia ta jest już prawie mojej wysokości.

MAGNOLIA WIELKOKWIATOWA DD BLANCHARD

W ogrodzie rodziców kiełkują już floksy.

BERBERYS JULIANAE
BERBERYS JULIANANE

Berberysy Julianae oraz laurowiśnia wschodnia Etna powoli szykują się do kwitnienia.

LAUROWIŚNIA WSCHODNIA ETNA

Wiciokrzew Caprifolium ma, jak co roku w zimie mnóstwo młodych liści. O niego się nie martwię, bo nawet jak one zmarzną to natychmiast wypuści nowe.

WICIOKRZEW PRZEWIERCIEŃ (CAPRIFOLIUM)
WICIOKRZEW PRZEWIERCIEŃ (CAPRIFOLIUM)
AZALIA PONTYJSKA
BLUSZCZ KOLCHIDZKI DENTATA VARIEGATA

Krzewy róż są wciąż zielone, z ziemi wyrastają kolejne wiosenne kwiaty cebulowe, a hortensje mają ogromne pąki.

RÓŻA
HORTENSJA OGRODOWA
HORTENSJA OGRODOWA

A jak jest w Waszych ogrodach? U moich rodziców słońca póki co jest mało, bo zimą to ogród praktycznie w cieniu. Czy w słonecznych miejscach już widać wiosnę? Na pewno tak i potwierdzają to zdjęcia z różnych miejsc w Polsce, publikowane na portalach społecznościowych.

Tymczasem zapraszam Was do komentowania i do codziennych odwiedzin portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
3 Autorzy komentarzy
JaninaAndrzej ZawadzkiWioletta Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Wioletta
Gość
Wioletta

Witaj Andrzeju, zielono już w ogrodzie Twoich rodziców, i to nie tylko za sprawą zimozielonych roślin. Ja mam ogród na południowym stoku i przyroda oszalała, wiosnę widać w każdym kątku. Prognozy pogody nie przewidują mrozów, ale różnie to może być. Pozdrawiam zimą wiosennie:)

Janina
Gość
Janina

Piękne roślinki rosną w ogrodzie Twoich rodziców. Szkoda byłoby gdyby przyszedł teraz duży przymrozek, bo pewnie by ucierpiały. U nas jest podobnie. Boję się o moje rośliny. Andrzeju czytam Twoje posty, bo bardzo lubię Twój ogród. Zaczynam lekturę rano na fb w telefonie. Niestety na nim nie piszę komentarzy. Jakoś trudno mi się zaprzyjaźnić z telefonem. Pozdrawiam:):):)