Skimie japońskie w pierwszej połowie stycznia 2020

W moim ogrodzie wśród wielu zimozielonych roślin liściastych można znaleźć skimie japońskie. Dwie pierwsze z nich to skimie japońskie odmiany Rubella (skimmia japonica Rubella). Szczegóły jej uprawy znajdziecie TUTAJ Pierwsza rośnie u mnie już prawie 10 lat. Początkowo rosła w innym miejscu, ale w 2015 roku musiałem ją przesadzić. Spowodowane to było jej szybkim wzrostem. Miała tam już za mało miejsca. Tu gdzie teraz rośnie jest sporo słońca. Dlatego też muszę dbać, żeby miała cały czas wilgotne podłoże. To już całkiem spora roślina. Ma ok. 80 cm wysokości i ponad 100 cm szerokości.

SKIMIA JAPOŃSKA RUBELLA
SKIMIA JAPOŃSKA RUBELLA
SKIMIA JAPOŃSKA RUBELLA

Druga jest troszkę młodsza i też początkowo rosła w innym miejscu. Tutaj trafiła w 2017 roku. Jest trochę mniejsza i ma tu praktycznie przez cały czas cień. Oba krzewy mają już pąki, które zakwitną wiosną 2020 roku. Ten krzew ma ok. 50 cm wysokości i 60 szerokości.

SKIMIA JAPOŃSKA RUBELLA
SKIMIA JAPOŃSKA RUBELLA

Trzeci krzew też był przesadzany w 2017 roku. Od tamtej pory rośnie obok mojej młodszej skimii Rubella. To odmiana Fragrant Cloud. Opis jej uprawy znajdziecie w zakładce Moje rośliny w menu górnym strony. Wystarczy też kliknąć TUTAJ

To niewielka odmiana, która raczej nie osiągnie takich rozmiarów jak Rubella.

SKIMIA JAPOŃSKA FRAGRANT CLOUD
SKIMIA JAPOŃSKA FRAGRANT CLOUD

Krzewy są dosyć odporne na mrozy. W czasie zim z sezonów 2016/2017 oraz 2017/2018 przeżyły spadki temperatur do ok. -26 stopni. Ostatnia zima nie była tak mroźna, ale ponieważ krzewy rosną w dosyć osłoniętych i zacisznych miejscach raczej się o nie nie martwię. Przed nadejściem mrozów zawsze porządnie je podlewam. Podobnie jak innym zimozielonym roślinom liściastym najbardziej szkodzi im susza fizjologiczna oraz mroźne i wysuszające wiatry.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja-Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Wspaniałe rośliny.
Już nie mogę doczekać kiedy będziemy podziwiać ich kwiaty. Mimo, ze zima jest wyjątkowo łagodna to bardzo tęsknię za wiosną.
Serdecznie pozdrawiam:)