Kalina Dawida na początku stycznia 2020

Nie wiem jak Wy, ale ja wciąż jeszcze z przyzwyczajenia wpisuję w dacie rok 2019 🙂 I pewnie to jeszcze trochę potrwa zanim się przestawię. Kalendarza nie da się jednak oszukać. Mamy już nowy rok. W styczniu życie w Zimozielonym ogrodzie toczy się swoimi torami. Ponieważ jest dość ciepło rośliny wcale nie wyglądają na “zmęczone” zimą. Wiele zakątków mojego ogrodu dzięki zimozielonym roślinom liściastym tryska zielenią. Wśród wielu gatunków krzewów nie da się nie zauważyć kaliny Dawida.

KALINA DAWIDA
KALINA DAWIDA – LIŚCIE I PĄK KWIATOWY

Ten gatunek kaliny jest dość łatwo rozpoznawalny. Wszystko dzięki charakterystycznemu unerwieniu liści. To dość niski (do ok. 100 cm wysokości) i rozłożysty zimozielony krzew liściasty. Pąki kwiatowe tworzy już jesienią aby zakwitnąć w kwietniu kolejnego roku. Preferuje wilgotne i lekko kwaśne podłoże. Więcej informacji o uprawie kaliny Dawida znajdziecie w zakładce “Moje rośliny”, albo po kliknięciu TUTAJ

KALINA DAWIDA
KALINA DAWIDA

Kalina Dawida jest dość odporna na mróz. Różne źródła podają, że wytrzymuje spadki temperatur do ok. -24 stopni C, a przez krótki okres nawet do -27 stopni C.

Już wkrótce zaprezentuję Wam kolejne gatunki kalin rosnących w moim ogrodzie.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja-Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Prześliczna, zdrowa roślina, na szczęście nie jest zniszczona przez zimę.
Mam nadzieję, że nie nawiedzą nas już tej zimy temperatury dochodzące do ok. -24 stopni C. Do tej pory zima jest dla nas łaskawa, wspaniałomyślna. Powiem Ci, że nawet nie tęsknię za śniegiem bo potem przeraża mnie błoto pośniegowe, które utrudnia jazdę i okropnie niszczy buty.
Serdecznie pozdrawiam:)