Bluszcz pospolity Adam – grudzień 2019

Sporo dzieje się ostatnio w ogrodzie. A poza nim dzieje się jeszcze więcej. Jakiś czas temu rozpocząłem cykl wpisów, w których prezentuję bluszcze rosnące w moim Zimozielonym ogrodzie. W tym roku przybyło kilka odmian bluszczu pospolitego. Wśród nich jest Adam (hadera helix Adam). Tak wyglądał na początku lipca 2019, tuż po posadzeniu.

BLUSZCZ POSPOLITY ADAM

Stali bywalcy portalu i bloga wiedzą, że mam wielką słabość zarówno do bluszczy jak i do wszelkich zimozielonych roślin o marmurkowych liściach. A “Adam” spełnia te wymagania w 100 procentach.

BLUSZCZ POSPOLITY ADAM

W ciągu kilku miesięcy bluszcz pospolity Adam trochę się rozrósł. Jak widać jego miejsce mu służy. Warto tu wspomnieć, że posadzony jest w północnej części ogrodu, którą nazywam “laskiem ostrokrzewowym. Do tego roku pomiędzy krzewami ostrokrzewów było dość pusto. Do tego stopnia, że jedna z moich znajomych delikatnie zasugerowała mi posadzenie pomiędzy krzewami różnych niskich bądź płożących roślin, bo zakątek ten przypominał trochę pokazową rabatę ogrodu botanicznego. Brakowało tu tylko tabliczek albo… innych nisko piennych bądź płożących roślin. Poszedłem za jej radą i posadziłem tam sporo barwinków i bluszczy (w tym krzewiaste).

Tak “Adam” wygląda teraz.

BLUSZCZ POSPOLITY ADAM

Już wkrótce na portalu w zakładce “Moje rośliny” opublikuję szczegółowe warunki uprawy tego pięknego pnącza.

Dziś mogę stwierdzić, że rada mojej koleżanki była bardzo trafna i w zakątku ostrokrzewowym nie jest już tak pusto.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiEwa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Uroczy ten Adam 🙂 Lubię bluszcze i mam ich sporo w ogrodzie ale (wstyd się przyznać) nie rozróżniam ich odmian. Serdeczności Andrzejku!