Zimozielony ogród u progu zimy

Tradycją stało się, że co roku w jeden z czerwcowych weekendów Zimozielony ogród bierze udział w Festiwalu Otwarte Ogrody. Goście mają wtedy okazję obejrzeć mój ogród w wiosennej, a tak naprawdę  prawie już letniej odsłonie. Zwiedzaniu i moim opowieściom o roślinach towarzyszą zawsze różne atrakcje, takie jak grill, warsztaty czy loterie, w czasie których można zdobyć nagrody od sponsorów: FISKARS i POKON.

W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się otworzyć ogród i pokazać go w późnojesiennej, prawie zimowej już odsłonie. Skąd taka decyzja? Początek grudnia to czas kiedy na zdecydowanej większości drzew i krzewów nie ma już liści. Najkrótsze w roku, często pochmurne dni sprawiają, że tęsknimy za kolorami lata i za zielenią. Ale dla mnie to okres, w którym zimozielone rośliny liściaste dają swój popis. Bo oprócz iglaków to one właśnie wnoszą do ogrodu zieleń, czyli kolor nadziei.

Już jutro, w niedzielę 08 grudnia 2019 roku w godzinach 12.00 – 14.00 serdecznie zapraszam do odwiedzenia Zimozielonego ogrodu. Podobnie jak w edycji wiosenno-letniej również teraz oprowadzę Państwa po ogrodzie, opowiem o rosnących tu roślinach, a na zakończenie wspólnie zjemy sobie kiełbaski z grilla i specjały z mojej spiżarni. 

Ogród mieści się w Brwinowie, przy granicy z Podkową Leśną na ulicy. Lilpopa 42, uwaga: wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Jaśminowej.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam. Do zobaczenia jutro o 12.00.

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
4 Autorzy komentarzy
EwaAndrzej ZawadzkiHannaŁucja-Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Fantastyczny pomysł na Otwarte Ogrody w późnojesiennej, prawie zimowej już odsłonie. Mam nadzieję, że goście jak zawsze dopiszą.
Serdecznie pozdrawiam:)

Hanna
Gość
Hanna

Niby zimozielony, a wygląda wczesnowiosennie. Piękny ogród.
Pozdrowienia.

Ewa
Gość
Ewa

Żałuję, że nie mieszkam bliżej:) Trzymam kciuki za udaną imprezę i czekam na relację.
Uściski:)