Przedszkole z sadzonkami

W ostatni weekend robiłem finałowe jesienne porządki w ogrodzie. To był dobry moment na to, żeby zrobić również porządek z roślinami, które zakupiłem późną jesienią, z ukorzenianymi właśnie bluszczami i z młodymi sadzonkami, które dostałem od dobrych znajomych. Jak co roku roślinki, których nie można już było posadzić w ogrodzie na zimę trafiły do foliaka moich rodziców. Nie jest on ogrzewany, ale rośliny, które tam spędzają zimę (w doniczkach) są zakopane w ziemię, regularnie podlewane, no a przede wszystkim osłonięte od mroźnych i wysuszających wiatrów.

Zimą, gdy świeci słońce w foliaku robi się cieplej niż na zewnątrz. Ma to swoje dobre i złe strony. W drugiej połowie lutego, w przypadku gdy na zewnątrz jest mróz, a świecące już dość wysoko słońce mocno przygrzewa, w ciągu dnia foliak jest wietrzony. Wszystko dlatego, żeby rośliny się zbytnio nie nagrzały i żeby nie przeżyły szoku termicznego przy nagłym spadku temperatury nocą. W tym roku do foliaka trafiły wspomniane już bluszcze pospolite: Brahms, krzewiaste oraz Woerneri i kilka nieznanych mi jeszcze odmian, bluszcze kolchidzkie Fall Favourite i bluszcz kanaryjski Gloire de Marengo, juki Gloriosa, araukaria chilijska, fatsjobluszcz, barwinki, paprotnik i paprocie, pieris japoński, różanecznik impeditum, kiścienie oraz sadzonki głogowników.

Rośliny wiosną trafią do ogrodu. Mam przed sobą kilka miesięcy żeby znaleźć dla nich miejsce, o co jak wiecie wcale nie jest łatwo. Na pewno się Wam tym pochwalę.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
3 Autorzy komentarzy
Łucja-MariaAndrzej ZawadzkiKrzysiek z drzewaikrzewy Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Krzysiek z drzewaikrzewy
Gość
Krzysiek z drzewaikrzewy

Ciekawe te przedszkole 🙂

Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Taki foliak dla młodych roślin jest wspaniały. Ma do nich wgląd i najważniejsze, że otrzymuję odpowiednie dawki wody.
Pozdrawiam serdecznie:)