Bluszcz krzewiasty Icecream – listopad 2019

Ostatnio na portalu opublikowałem kilka postów, w których pokazałem Wam jak jesienią 2019 roku wyglądają bluszcze rosnące w moim Zimozielonym ogrodzie. Dziś zaprezentuję Wam jedną z moich “bluszczowych” perełek. To bluszcz pospolity Icecream. To odmiana krzewiasta, która nie pnie się po drzewach czy innych podporach ,tak jak inne popularne bluszcze. Rośnie w formie krzewu. Ale to odmiana miniaturowa i tempo jej wzrostu jest naprawdę bardzo niewielkie. To raptem kilka centymetrów rocznie. Tak wyglądał ten mały bluszczyk wkrótce po posadzeniu (wrzesień 2017).

BLUSZCZ POSPOLITY ICECREAM

Dziś widać, że już troszkę urósł i zaczyna przypominać krzew, a nie niewielką sadzonkę.

BLUSZCZ POSPOLITY ICECREAM
BLUSZCZ POSPOLITY ICECREAM

Bluszcz pospolity krzewiasty Icecream preferuje miejsca zaciszne i półcieniste lub cieniste. W moim ogrodzie rośnie w południowej, najbardziej zacienionej części ogrodu, pod koronami wielu sosen i dębów.

Szczegóły jego uprawy wkrótce zamieszczę w zakładce MOJE ROŚLINY w menu głównym strony.

BLUSZCZ POSPOLITY ICECREAM LIŚCIE

Ten nieduży krzew, który świetnie toleruje przycinanie sprawdzi się w nawet niewielkich ogrodach. Niestety, odmiana ta jest dosyć rzadka i trudno go spotkać w szkółkach czy centrach ogrodniczych. Ale jeśli na niego traficie zaproście go do Waszego ogrodu. Przepiękny bluszcz pospolity krzewiasty Icecream zasługuje na wyeksponowane miejsce w ogrodzie.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja-Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Masz rację. Ten bluszcz jest prześliczny.
Serdecznie pozdrawiam:)