Weekendowe sprzątanie ogrodu i koszenie trawnika

Któż by przypuszczał, że druga połowa listopada rozpocznie się temperaturami przewyższającymi +15 stopni. A jednak… Wczoraj gdy wychodziłem sprzątać ogród miałem na sobie koszulkę golf i kurtkę. Po kilku minutach zrezygnowałem z kurtki. Później zdjąłem golf i na t-shirt zarzuciłem jedynie wiatrówkę. Było przyjemnie, ciepło i w miarę słonecznie. Listopadową sobotę spędziłem w ogrodzie, grabiąc i sprzątając liście z trawnika.

LAUROWIŚNIE WSCHODNIE CAUCASICA
TRAWNIK PO LISTOPADOWYM KOSZENIU
WSCHODNIA CZĘŚĆ OGRODU
POŁUDNIOWO-WSCHODNIA STRONA OGRODU

Przypuszczam, że do przyszłej soboty spadną wszystkie liście. Na niektórych dębach trochę ich jeszcze wisi, ale to już chyba ich ostatnie dni. Lekki wiatr zrzucił dziś sporo liści, ale na finalne, jesienne sprzątanie ogrodu trzeba jeszcze trochę poczekać.

Wczoraj wygrabiłem cały trawnik, oczyściłem także chodniki.

ZACHODNIA CZĘŚĆ OGRODU
ZACHODNIA STRONA OGRODU
WSCHODNIA CZĘŚĆ OGRODU

Siatkę z oczka wodnego zdejmę dopiero w tedy, gdy już w całym ogrodzie będzie czysto. Południowo-zachodni zakątek przy altance pozostawię nie sprzątnięty. Pod altanką w liściach mieszkają jeże, a po jej lewej stronie jest kącik z zimozielonymi kiścieniami i laurowiśniami, gdzie zwierzątka te także chętnie buszują. Od kilka lat miejsca te zostawiam przyrodzie. I chyba dzięki temu co roku je u mnie coraz więcej jeży.

OCZKO WODNE
WSCHODNIA CZĘŚĆ OGRODU
WEJŚCIE DO DOMU

Gdy trawnik po grabieniu trochę obsechł skosiłem murawę. Trawa wciąż jeszcze rośnie. Może nie aż tak intensywnie jak kilka tygodni temu, ale trzeba jeszcze ją kosić. Patrząc na prognozy przypuszczam, że dzisiejsze koszenie nie było ostatnim w tym roku.

ZACHODNIA CZĘŚĆ OGRODU
WSCHODNIA CZĘŚĆ OGRODU

Gdy po zakończeniu prac w ogrodzie spacerowałem sobie między krzewami, daleko na południowym zachodzie słońce chowało się już za horyzont. Jeszcze miesiąc i troszkę i dnia zacznie powoli przybywać. Ja już nie mogę się tej chwili doczekać.

POPOŁUDNIOWE NIEBO

Dziś od samego rana jest bardzo słonecznie i znów bardzo ciepło. Teraz temperatura dochodzi do +16 stopni. Nadchodzący tydzień będzie troszkę chłodniejszy, ale wciąż w ciągu dnia będzie powyżej +10 stopni C. Jak dla mnie bomba! Poniżej kilka zdjęć zrobionych dziś przed południem.

POŁUDNIOWO-WSCHODNIA STRONA OGRODU I WEJŚCIE
DOM OD STRONY WSCHODNIEJ
WIDOK NA PÓŁNOC
OSTROKRZEWY
WEJŚCIE DO OGRODU
KĄCIK WYPOCZYNKOWY
LESZCZYNA CONCORTA

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja-Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Ogród po sprzątaniu i wykoszeniu trawnika wygląda zjawiskowo.
U mnie ostanie dwa tygodnie to straszna nerwówka. Nawet w domu nie włączałam komputera.
Okropnie martwiłam się o mojego E. Wczorajsza ostatnia wizyta u lekarza nareszcie nas uspokoiła.
Serdecznie pozdrawiam:)