Bluszcz pospolity Duckfoot – jesień 2019

Kacza łapka to odmiana bluszczu pospolitego (Hedera helix Duckfoot), który od ponad dwóch lat rośnie w moim ogrodzie. Miejsce, w którym go posadziłem doskonale mu odpowiada i świetnie się tu zadomowił. Skąd taka nazwa odmiany? Pochodzi ona od kształtu liści, które do złudzenia przypominają odcisk kaczej stopy (łapki).

Jak wiecie jestem wielkim fanem bluszczy. W ogrodzie mam całkiem sporą ich kolekcję i obejmuje ona zarówno różne odmiany bluszczy pospolitych jak i bluszcze irlandzkie, kolchidzkie, pastuchovii czy rzadko spotykany w polskich ogrodach bluszcz algierski.

Przyznam, że odmiana Duckfoot urzekła mnie swoimi listkami. Są niezwykle piękne i wyróżniają się wśród innych moich bluszczy.

Podobnie jak inne odmiany bluszczy pospolitych również Kacza Stópka rozrasta się i poszukuje miejsc, gdzie mógłby się wspinać. Ponieważ w jego otoczeniu rośnie kilka innych odmian przycinam je, żeby się ze sobą nie pomieszały i nie poplątały. Poniżej zdjęcia bluszczu Duckfoot zrobione w październiku 2019. Szczegóły uprawy tej odmiany znajdziecie na portalu Zimozielony ogród, w zakładce Moje rośliny.

Na zakończenie przypomnę, że jesienno-zimowy cykl artykułów o bluszczach rosnących w moim ogrodzie dedykuję wspaniałym pracownikom Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, w szczególności Paniom Magdzie i Wioletcie.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiIwona Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Iwona
Gość
Iwona

Ciekawa odmiana bluszczu. Takiego maleńkiego jeszcze nie widziałam