Wycieczka rowerowa po Podkowie Leśnej – 13.10.2019

Dziś znów będzie kolorowo. Wczoraj popołudniu wybrałem się na wycieczkę rowerową do sąsiedniej Podkowy Leśnej. Pogoda idealna. 24 stopnie, lekki, ciepły wiaterek, słońce… Cóż więcej trzeba? Przyroda szaleje pokazując nam najwspanialsze kolory drzew, krzewów i pnączy. Uwielbiam taką jesień. Jak dla mnie mogłaby ona potrwać do marca, a potem już wiosna. Niestety… czeka nas w międzyczasie zima. Ale póki co cieszmy się wspaniałą, złotą, polską jesienią. Jest pięknie! A tak cudowna pogoda ma się utrzymać co najmniej do końca tygodnia. Potem będzie troszkę chłodniej, ok. 18 stopni, ale jak na październik to i tak bardzo dobry rezultat. Ruszamy na wycieczkę!

Wczoraj skorzystałem ze wspaniałej pogody. Ruszyłem spod domu ulicą Jaśminową, a potem Wilczą w kierunku nowej ścieżki rowerowej prowadzącej do ul. Jeleniej. Potem pojechałem ścieżką wzdłuż torów kolejki WKD do stacji Podkowa Leśna Główna. Po drodze miałem spotkanie z “Pokemonem” Tak nazywamy składy WKD wyprodukowane przez bydgoską PESA.

Po minięciu stacji wjechałem na kolejną ścieżkę, która wiedzie wzdłuż torów WKD przy granicy z leśnym Parkiem Miejskim. Na torach postojowych spostrzegłem “Predatora”. To składy wyprodukowane przez nowosądecki NEWAG. Są znacznie ładniejsze, bardziej komfortowe i eleganckie, a co dla mnie ważne mają dość szerokie, wygodne siedzenia.

Po drodze skręciłem do Parku. Cóż za widoki! Jaka wspaniała jesień!

Podjechałem na chwilę pod Pałacyk Kasyno, gdzie mieści się druga siedziba Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich oraz restauracja z kuchnią gruzińską. Wyjątkowo smaczne i niebanalne menu! Pałacyk to serce Festiwalu Otwarte Ogrody. To tutaj właśnie spotykamy się i omawiamy program, warsztaty, prelekcje czy koncerty i wystawy. Dziękujemy Pani Agnieszko 🙂

No a potem ruszyłem w miasto. Jeździłem po lokalnych uliczkach, napawałem się widokiem kolorowych drzew i krzewów. Było co oglądać. Sami zresztą zobaczcie. Nie ma co pisać, wystarczy obejrzeć zdjęcia!

To już ostania szansa żeby obejrzeć kolorowe winobluszcze i sumaki. Zarówno pnącza jak i drzewka niedługo zrzucą wszystkie liście. Sądzę, że  do końca tego tygodnia jeszcze można będzie je podziwiać.

Mam dla Was kilka niespodzianek, o których napiszę już wkrótce.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury portalu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o