Jesienny spacer po Podkowie Leśnej – część II

Wczoraj prawie cały dzień spędziłem w Centrum. Miałem sporo spraw do załatwienia, ale w międzyczasie udało mi się na godzinkę wpaść do Parku Ujazdowskiego. Relację z tego wspaniałego miejsca opublikuję już jutro. Dziś zapraszam Was do obejrzenia II części zdjęć ze spaceru po Podkowie Leśnej. To Miasto Ogród na przedmieściach Warszawy.

Jak byłem o 40 lat młodszy to z koleżankami i kolegami zrywaliśmy te białe kulki z krzaków i deptaliśmy. Świetnie strzelały.

Dzisiejszy spacer rozpoczniemy od Kościoła Ogrodu. Zarówno sam ogród jak i zwierzęta tu żyjące zawsze sprawiają ogromne wrażenie.

Po wyjściu z ogrodu w sąsiedniej Werandzie można napić się kawy i zjeść przepyszny tort bezowy. Zawsze są do wyboru 3-4 różne smaki. Ja je wręcz ubóstwiam. Tym razem jednak powstrzymałem się od słodyczy. Zrobiłem to jednak resztkami sił. Trzeba ćwiczyć silną wolę. Nie jest to łatwe.

Idąc w kierunku domu przeszedłem przez Skwer Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który znajduje się pomiędzy Urzędem miasta, a stacją WKD Podkowa Leśna Główna. Tutaj nikt nie zdejmował flagi UE. To ważne, szczególnie teraz.

W Podkowie jest teraz bardzo kolorowo. Ominęły nas przymrozki i na drzewach i krzewach wciąż jest bardzo dużo liści.

Kwitnie też jeszcze wiele kwiatów.

W wielu miejscach można spotkać olbrzymie bluszcze, które rosną tu od wielu lat. Nie mylcie ich jedna ze zrzucającymi liście na zimę winobluszczami. Nazywanie ich bluszczem to błąd.

Wielu mieszkańców dba nie tylko o ogrody ale także o teren pomiędzy ulicą, a ogrodzeniem. Poniżej przepięknie uformowane niewielkie drzewko.

Czas już wracać do domu.

Na schodach czekał na mnie strażnik Zimozielonego ogrodu.

Jak widać po jego minie był już chyba trochę głodny. Ale i ja zgłodniałem. W końcu podczas spaceru straciłem tyle cennych kalorii 😉

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja-Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

To był wspaniały jesienny spacer. Piękna pogoda, słońce, tak jak lubię. Zazdroszczę, że u Was są takie piękne rośliny i kwitną kwiaty. U mnie winobluszcz jest pozbawiony liści są tylko same owoce, ogród już też jest posprzątany.
Serdecznie pozdrawiam:)