Wspaniały i słoneczny niedzielny poranek w Zimozielonym ogrodzie

Tak, jak obiecałem Wam wczoraj dziś zapraszam na słoneczny spacer po moim ogrodzie. Wczoraj rano była wspaniała pogoda, wiał lekki wiatr ale już o 08.00 było prawie 19 stopni, a na słońcu oczywiście jeszcze cieplej. W ciągu dnia termometry wskazały prawie 24 stopnie i zrobiło się bardzo letnio. Niestety po 14.00 niebo trochę się zachmurzyło. Na szczęście już po 16.00 wróciło słoneczko. Ale nie na długo. Już po 19.00 robi się ciemno. Widać, że nieuchronnie zbliża się jesień, a za tydzień dzień zrówna się z nocą. Nadchodzący tydzień ma być chłodniejszy, z temperaturami w granicach 15-17 stopni. Ale od soboty ma nadejść ocieplenie i polskie babie lato. Potem mają być nawet 24 stopnie. I niech tak będzie jak najdłużej. Jak dla nie bomba! Ale koniec gadania. Dziś będzie mało tekstu, a dużo zdjęć. Idziemy na wirtualny spacer. Pod zdjęciami znajdziecie opisy poszczególnych miejsc w Zimozielonym ogrodzie lub nazwy prezentowanych roślin w nim rosnących.

OCZKO WODNE
OCZKO WODNE
WSCHODNIA STRONA OGRODU
WIDOK NA DOM OD STRONY WSCHODNIEJ
TRZMIELINA PNĄCA EMERALD’N GOLD
TRZMIELINA PNĄCA CANADALE GOLD I BLUSZCZ POSPOLITY WOERNERI
DYZIO

Dwa wrzosy udało mi się utrzymać w ogrodzie przez zimę. Początkowo rosły w doniczkach na schodach ale jesienią trafiły do ogrodu. Z 6 krzewinek przetrwały dwie. Ale i tak mnie to cieszy 🙂

WRZOS
OSTROKRZEW MESERVEAE HECKENFEE
ZAKĄTEK Z OSTROKRZEWAMI I INNYMI ROŚLINAMI ZIMOZIELONYMI
WSCHODNIA STRONA OGRODU

Poniższe zdjęcie dedykuję Piotrowi, od którego dostałem tę sadzonkę kasztana jadalnego. Jego owoc to tzw. maron popularnie nazywany kasztanem jadalnym 🙂 Znamy go ze sklepów oraz z Paryża, podobno najlepsze kasztany są na Placu Pigalle. Kto z Was kojarzy ten znany cytat?

KASZTAN JADALNY
ŻYWOPŁOT – LAUROWIŚNIA WSCHODNIA CAUCASICA
KIŚCIEŃ WAWRZYNOWY
TULIPANOWIEC AMERYKAŃSKI

Po lewej stronie poniższego zdjęcia widoczny jest przesmyk, który oddziela wschodnią część ogrodu od zachodniej. Jego początkiem jest oczko wodne, potem przechodzi on w zakątek egzotyczny, aby zakończyć się na ogromnej trzmielinie Emerald’n Gold i zakątkiem z ostrokrzewami (zdjęcia powyżej).

ZACHODNIA STRONA OGRODU
ZAKĄTEK EGZOTYCZNY
PÓŁNOCNO-WSCHODNIA STRONA WEJŚCIA DO DOMU
FRAGMENT KĄCIKA EGZOTYCZNEGO I OCZKO WODNE

Bardzo dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie i serdecznie zapraszam do codziennych wizyt na portalu oraz do rzeczywistego odwiedzenia mojego ogrodu. Dla chętnych umożliwiam bezpłatne zwiedzanie. Telefon do mnie znajdziecie w zakładce KONTAKT.

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
4 Autorzy komentarzy
Agnes AgnieszkaŁucja-MariaAndrzej ZawadzkiEwa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Pięknie jest w Twoim ogrodzie Andrzejku, zupełnie nie widać nadchodzącej jesieni. Wciąż jest ciepło a opady deszczu bardzo ożywiły rośliny. U nas zielone są nawet trawniki, które jeszcze niedawno normalnie straszyły. Oby jak najdłużej utrzymała się dobra pogoda 🙂
Przesyłam serdeczności!

Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Twój kasztan jest prześliczny a ogród jest śliczny!!!!
A co do kasztanów? Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle – „Zuzanna lubi je tylko jesienią”, Gdyby Stawkę puszczano codziennie mój Eryk byłby jest wiernym fanem. Najlepsze są w Wiedniu, Lizbonie ale w Paryżu? nigdy nie jadłam.
Mam nadzieję, że nie będzie jeszcze przymrozków, chociaż w piątek ma być tylko 2 stopnie . Mam całe mnóstwo cukinii, pomidorów,i fasolki szparagowej no i koperku a mróz może je zmrozić.
Serdecznie pozdrawiam:)

Agnes Agnieszka
Gość
Agnes Agnieszka

Piękny ogród