Sierpień w ogrodzie i nie tylko

Nie wiem czemu, ale sierpień przeleciał mi tak szybko jak żaden inny miesiąc w tym roku. Sporo się w tym miesiącu działo, odwiedziłem kilka ciekawych miejsc, a i w ogrodzie nie brakowało zajęć. Tym bardziej, że sierpień był dosyć ciepły i suchy, znów brakowało opadów więc ogród wymagał nieustannego podlewania. Bałem się żeby trawnik znów nie zżółkł, tak jak miało to miejsce na przełomie czerwca i lipca. Murawę udało mi się odratować. Już na początku sierpnia wyglądała wręcz jak wzorowy, idealny trawnik!

Początek miesiąca przyniósł chwilowe ochłodzenie, ale już po kilku dniach temperatury powróciły na poziom przekraczający 30 stopni w cieniu. Mocne słońce ogrzewało ogród, a ja nieustannie dbałem o dobrą kondycję roślin.

W sierpniu zaczęły kwitnąć bluszcze. To znak, że lato powoli odchodzi.

W ogrodzie pojawiły się nowe rośliny. Wśród nich długo poszukiwana zimozielona magnolia Virginiana i mahoberberys, kolejne trawy hakonechloa oraz bambusy.

W sierpniu po ogrodzie grasowały wciąż jeże. Pojawiło się też kilka nowych wiewiórek. To chyba młode, które zaczęły już samodzielną wędrówkę przez swoje wiewiórcze życie.

W drugiej dekadzie miesiąca odwiedziłem ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Tymczasem w moim ogrodzie też się działo. Kamelia japońska Ackermann wypuściła pąki kwiatowe. Krzew jednak zakwitnie dopiero wiosną. W sierpniu cały czas kwitły hibiskusy. Zakwitła też mahonia Cabaret.

Pod koniec miesiąca kwitły jeszcze niektóre hosty. Większość moich funkii jednak już dawno przekwitła. Sierpień pożegnał nas upałami rzędu 35 stopni. Takie temperatury panowały przez cały ostatni tydzień tego miesiąca. Udało mi się wreszcie odwiedzić ogród Bernarda. Mogłem tam podziwiać winnicę i wiele egzotycznych roślin ozdobnych. W sierpniu ukorzeniłem też sadzonki bluszczy Brahms i colchica Fall Favourite. Dostałem je od Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.

Podsumowując, sierpień był dla mnie bardzo przyjemnym miesiącem. Gorącym ale miłym. Powyżej znajdziecie tabelę z notowaniami temperatur w sierpniu w Warszawie. Wykres pochodzi ze strony internetowej Accuweather.

Jaki będzie wrzesień? Czy będzie jeszcze ciepło? Czy spadnie wreszcie porządny deszcz? No i czy będzie to miesiąc zmian? Czas pokaże, a ja na pewno napiszę  tym na portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
3 Autorzy komentarzy
Łucja-MariaAndrzej ZawadzkiWojtek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Wojtek
Gość
Wojtek

Proszę napisać coś o magnolii virginiana. Też ja nabyłem w tym roku. Podobno jest częściowo zimozielona.

Łucja-Maria
Gość
Łucja-Maria

Troszkę zazdroszczę Ci wizyty w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
trochę się przeliczyłam, zabrakło mi czasu. Może następnym razem.
Pozdrawiam:)