XV Festiwal Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej – zaproszenie

Moi Drodzy! Serdecznie zapraszam Was do aktywnego udziału w XV Festiwalu Otwarte Ogrody, który odbędzie się w dniach 14 – 16 czerwca 2019 roku w Podkowie Leśnej i okolicach. Ja także otwieram mój ogród! Będzie można tu wpaść w sobotę 15 czerwca w godzinach 12.00 – 14.00 (Brwinów, ul. Lilpopa 42, wejście od Jaśminowej). Oczywiście jak zawsze zapraszam także w inne dni, po uprzednim telefonicznym umówieniu. Jakie atrakcje w tym roku towarzyszyć będą mojemu ogrodowi? Już piszę!

Na początek opowiem Wam o moim ogrodzie, inspiracjach, roślinach, trawniku i oczku wodnym. Potem podzielę się z Wami moimi doświadczeniami w uprawie zimozielonych krzewów liściastych, przyjaznych pszczołom i innym owadom zapylającym (kwiaty) oraz ptakom (owoce). Poznacie wiele gatunków i odmian bluszczy (pospolite, kolchidzkie, algierskie, patuchovii), ostrokrzewów, laurowiśni czy pierisów i skimii japońskich. Opowiem także o tak niezwykłych krzewach czy drzewkach, jak araukarie chilijskie i trochodendrony.

Następnie będziemy się dobrze bawić podczas warsztatów z tworzenia biżuterii z materiałów naturalnych i roślin (kwiaty i liście). Warsztaty poprowadzi Pani dr Joann Gałązka, autorka bloga OFFGRODNICZKA. A skoro będzie coś dla duszy, to musi też być coś dla ciała. Wspólnie upieczemy kiełbaski na grillu, do których zaserwuję ogórki kiszone i ogórki meksykańskie mojej roboty. Na koniec będzie loteria, a wylosowani Goście otrzymają upominki od sponsorów Zimozielonego ogrodu firm: FISKARS  i POKON.

Ogród już na Was czeka 🙂

Cały program XV Festiwalu Otwarte Ogrody wraz z mapą wskazującą położenie udostępnianych ogrodów znajdziecie TUTAJ. Niestety nie mogę tu wkleić plików pdf.

Serdecznie zapraszam! Adres: Brwinów, ul. Lilpopa 42, wejście od Jaśminowej. Aha, nie zapomnijcie w niedzielę 16 czerwca zajrzeć do moich sąsiadów, na Lilpopa 40 🙂

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja - Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Andrzejku!
Jestem stuprocentowym imprezowiczem. Znowu goście, grillowane kiełbaski, ogóreczki i najważniejsze warsztaty tworzenia biżuterii z materiałów naturalnych i roślin. Bardzo cię proszę zrób sporą serię zdjęciową, Może i my, Twoje wielbicielki mieszkające poza Warszawą też czegoś się nauczymy.
Serdecznie Cię pozdrawiam:)