Deszczowy tydzień

Wczoraj byłem w Poznaniu. Pojechałem rano i wieczorem wróciłem. Odwiedziłem Ogród botaniczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Pojechałem też kawałem za miasto, do jednej z bardziej znanych szkółek ogrodniczych. Wracałem w dżungli. W samochodzie zrobił się las. O Ogrodzie botanicznym UAM napiszę innym razem. O nowych roślinach również. Dziś zapraszam Was na spacer po moim ogrodzie.

Od niedzielnego popołudnia zrobiło się u mnie deszczowo. I chociaż wiele osób już narzeka na chmury i opady, to ja się z nich cieszę. Jest tylko jeden minus opadów. Nie można skosić trawnika. Cały czas jest strasznie mokry. Ogród, mimo tego, ze w czasie wiosennej suszy był nieustannie podlewany,  po deszczu wyraźnie odżył. Nie było ulew, a równo padający deszczyk nasączył glebę. Teraz przydałoby się kilka ciepłych dni. I tak pewne będzie, bo dziś już o 10.00 było 18 stopni. A teraz są prawie 23 C. Jest strasznie duszno i znów pada. Gdzieś blisko przechodzi burza. Wilgoć i ciepło to idealne warunki dla wzrostu roślin. Do tego trochę nawozów i efekt końcowy murowany! Ale o nawożeniu napiszę za kilka dni. Teraz zapraszam na wirtualną przechadzkę!

Tak jak wspomniałem na wstępie w ogrodzie pojawiło się sporo nowych roślin. Znów mnie napadło na sadzenie różnych gatunków i odmian zimozielonych roślin liściastych. W planach mam likwidację części trawnika, żeby było miejsce pod nowe krzewy. Ale to dopiero w drugiej połowie czerwca, po Festiwalu Otwarte Ogrody. Posadziłem kilka nowych zimozielonych paproci i laurowiśnie. Wczorajsza wycieczka za Poznań też przyniosła efekty. Nowe rośliny czekają na posadzenie. W najbliższych dniach dokładnie opiszę, co kupiłem i pokażę Wam gdzie posadziłem moje nowe trofea.

Czasami zadaję sobie pytanie, kiedy wreszcie usiądę spokojnie w ogrodzie ciesząc się tym, co jest. Chyba nigdy. Ale taki już los miłośnika ogrodów.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
3 Autorzy komentarzy
AgnieszkaAndrzej ZawadzkiŁucja - Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Faktycznie. Po deszczu ogród odżył a trawnik wygląda rewelacyjnie. Andrzejku, Twój ogród wygląda przecudnie i nie mogę zrozumieć po co jeszcze jeździsz do Poznania? Wiem, po nowe rośliny. Może masz coś tajemniczego w planach? A może arboretum z zimozielonymi?
Życzę Ci słonecznego, troszeczkę deszczowego weekendu.
Serdecznie Cię pozdrawiam:)

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Cześć Andrzej,widzę że wycieczka się udała i nie na próżno jechałeś taki szmat drogi,ja z mojego łupu jestem tak zadowolona, że aż brak słów .Szczerze z całego serca jeszcze raz dziękuję 😉