Klon palmowy, 2 klony palmowe :-)

W moim Zimozielonym ogrodzie nie brakuje roślin pochodzących z Dalekiego Wschodu. Zdecydowana większość z nich nie gubi liści na zimę. Ale mam też 2 takie gagatki, które jesienią łysieją. Ale z uwagi na to, że są jednymi z najpiękniejszych krzewów postanowiłem zaprosić je do mojego ogrodu. To klony palmowe Dissectum i Dissectum Garnet.

Klon palmowy Dissectum to odmiana z zielonymi liśćmi. Lubi wilgoć dlatego tez dobrze jest sadzić to niewielkie drzewko przy zbiornikach wodnych. Preferuje miejsca półcieniste. Wymaga żyznej, lekko kwaśnej i stale, umiarkowanie wilgotnej gleby oraz osłoniętych stanowisk. Jesienią pięknie się przebarwia na złoty kolor.

Klon palmowy Dissectum Garnet to odmiana z bordowymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na krwiście czerwony kolor. Krzew wygląda wtedy jakby płonął, a wiele osób nie wierząc, że jest to naturalna barwa z zaciekawieniem ogląda go w moim ogrodzie. On również wymaga żyznej, lekko kwaśnej i umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej gleby oraz osłoniętych stanowisk.

W tym roku klon Dissectum Garnet ma mnóstwo kwiatów. Ciekawe, czy zawiąże nasiona. Jeśli tak, to na pewno je zbiorę i spróbuję wyhodować z nich sadzonki.

Ściółkowanie podłoża wokół klonów palmowych korą sosnową latem zapobiega wysuszeniu gleby, a zimą chroni system korzeniowy roślin przed przemarznięciem. Czerwony parasol odmiany Dissectum Garnet często służy za kryjówkę mojemu kotu.

Oba klony są wyjątkowo ciekawymi i dekoracyjnymi roślinami. Z uwagi na niewielkie rozmiary sprawdzą się nawet w małych ogrodach.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja - Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Przecudne klony palmowe.
Pozdrawiam serdecznie:)