Ateny i okolice – kwiecień 2019 – wstęp

Moją ogromną i raczej najważniejszą pasją są zimozielone rośliny liściaste. Mam też sporo innych zainteresowań. To także jedzenie… co niestety po mnie widać… Ale moją ogromną pasją jest również historia i sztuka. Szczególnie takie okresy jak starożytność, odrodzenie czy oświecenie. Egipt, Italia, Hiszpania, Francja, Turcja… To kierunki, które dobrze już znam. Zachwycił mnie Rzym, łzy kręciły się w oku w Pałacu Minosa na Krecie czy w tureckim Side. Cudowne wrażenia z miast takich jak Lyon, Barcelona, Piza, Florencja, Pompeje, Neapol… I wiele, wiele innych. Nie pora dziś je wszystkie wymieniać. Ale do niedawna na tej liście brakowało jednego miasta, które jest kolebką naszej kultury, demokracji, filozofii. To Ateny. Zawsze marzyłem o spacerach po tej perełce antyku. Pod koniec kwietnia tego roku moje marzenie się spełniło. Aż mam ciarki jak sobie przypominam Akropol, Świątynię Zeusa, obie Agory czy wielki targ w centrum miasta, no bo jedzenie przecież też jest moją pasją. Uliczny gyros w picie za 2 Euro nie ma sobie równych. Spacer po nadmorskich plażach i marinach, ateńska Plaka i Anafiotika czy ruchliwy Plac Omonia… Wszystkie te miejsca mnie zachwyciły. Wiele osób narzeka na Ateny. Mówią, że jest brudno, że domy nie takie jak w Rzymie. Że kamienice brzydkie. No cóż… Każdy może mieć swoje zdanie. Dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna, a nie do połowy pusta. To tak tytułem wstępu. Wiem, wiem. Post jest dość emocjonalny, ale jak tu uniknąć emocji, kiedy pisze się o takim mieście.  Dziś tylko kilka zdjęć. Wkrótce pojawi się więcej postów z Aten. Pokażę Wam nie tylko najważniejsze zabytki greckiej stolicy, ale także tamtejszą roślinność, kwiaty, krajobrazy. Bo przecież to moje najważniejsze hobby. Zostawiam Was z Atenami. A na listę kolejnych marzeń wciągam Stambuł i Sycylię!

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu. No i oczywiście do odwiedzenia Aten 🙂

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
4 Autorzy komentarzy
Łucja - MariaAndrzej ZawadzkiJacekania Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
ania
Gość
ania

Super bardzo mi się podoba !!!

Jacek
Gość
Jacek

Też tam byłem i potwierdzam to co piszę Andrzej. Takie wyjazdy uczą i kształtują spojrzenie na świat i inną kulturę. Roślinność świetna, najbardziej nie mogłem się oprzeć robieniu fotek pomarańczy na drzewach przy ich obłędnym zapachu. O zabytkach nie wspomnę bo jest co zwiedzać i zagłębić się w ich historię. Dużo by pisać to trzeba zobaczyć po prostu i samemu ocenić. Ale warto! Na Stambuł i Sycylie się zapisuję 🙂 Pozdrawiam.

Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

W Atenach byłam cztery razy. To miasto chociaż jest inne od Rzymu, Stambułu, Palermo… to z ogromną chęcią bym tam znowu wróciła. Wiesz, że dostaję bzika na punkcie starożytności i tamtejszych muzeów. Czekam na Twoje kolejne posty ze stolicy Grecji i okolic. Ja też muszę odświeżyć swoje zdjęcia z Grecji ponieważ pokrył je kurz. Trzymam kciuki za spełnienie marzeń. Nie dotarłeś do Stambułu będąc w Side? Domyślam się, że poleciałeś do Antalyi?
Serdecznie pozdrawiam:)