Wiosenny spacer po Milanówku

Wczoraj odwiedziłem sąsiedni Milanówek. To jedno z trzech miast członkowskich Stowarzyszenia Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów.  pozostałe to Brwinów i Podkowa Leśna. Położone jest niewiele dalej od centrum stolicy niż Falenica, która jest dzielnicą Warszawy. W Milanówku mieszka sporo znanych ludzi. Z miastem związani są m.in. Krystyna Janda, Katarzyna Grochola, Dorota Stalińska, Włodzimierz Szaranowicz, Katarzyna Pakosińska Zbigniew Bujak, Jerzy Bralczyk, Agnieszka Fitkau-Perepeczko czy Marcin Dorociński. Od niedawna mieszka tu również moja koleżanka Anida! Wkrótce na pewno i o niej usłyszycie!

Ale do rzeczy. Wczoraj razem ze mną Milanówek odwiedziła moja Skoda. Tyle, ze ja sobie spacerowałem, a Skoda w tym czasie zmieniała “buciki” tzn. opony. A w zasadzie zmieniał je Pan Krzysztof, który od lat opiekuje się moim samochodem.

Bardzo lubię najstarszą część Milanówka. Dominuje tam przedwojenna zabudowa willowa, nowsze dzielnice to oprócz domów jednorodzinnych także niestety bloki.
 
Milanówek ma ok. 16 000 mieszkańców, z Warszawy można tu dojechać samochodem (A2, Aleje Jerozolimskie, S7/8), pociągami Kolei Mazowieckich (linia Warszawa – Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice) albo kolejką WKD (linia WKD Warszawa – Podkowa Leśna – Milanówek). Koniecznie musicie tu wpaść. Choćby na godzinkę.
 
Wiosna w miastach-ogrodach to wyjątkowy okres. Szczególnie pięknie wyglądają teraz ogrody ze starodrzewem. Właśnie pojawiła się “zielona mgiełka” młodych liści. Coś pięknego. Uwielbiam ten okres i te widoki. A Was zapraszam na wiosenny spacer po Milanówku.

A już jutro zapraszam do obejrzenia kolejnych zmian jakie zachodzą wiosną w moim ogrodzie.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja - Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Andrzejku, pokazałeś piękną, słoneczną, kolorową, radosną wiosnę. Forsycja w tym roku kwitnie wyjątkowo obficie inne krzewy i drzewa też. Spacer udany.
Też chętnie poszłabym na spacer przy takiej niezwykle piękniej, słonecznej pogodzie. Mam nadzieję, że w drugi dzień świąt uda nam się gdzieś pojechać i pospacerować.
Serdecznie pozdrawiam:)