Wiosennie

Po bardziej zimowym niż wiosennym początku kwietnia wczoraj w mojej okolicy doświadczyliśmy kulminacji zimnej aury. Mimo tego, że nie było tu na szczęście przymrozków, to wczoraj przed południem przy 4 stopniach padał  śnieg. Koło południa zamienił się w deszcz. Po wielu dniach suszy wreszcie pojawiły się opady. Niestety, nie było tego zbyt wiele. Padało do ok. 14.00 ale był to bardziej kapuśniaczek niż deszcz. Pod wieloma krzewami, które są nieco gęściejsze niż inne (np. skimie japońskie, aukuby japońskie, pierisy japońskie) dalej jest sucho. Dziś późnym popołudniem na pewno będę je podlewał.

Ale nie o tym miałem dziś pisać. Dziś w ogóle nie będę dużo pisał. Dziś będzie dużo zdjęć. I to zdjęć wiosennych! Bo od rana świeci słońce! I od rana jest ciepło. O 07.30 było 7 stopni, teraz (10.30) jest już prawie 12 C. Niedługo jadę do Centrum na obchody “Dnia Ziemi”. Na pewno o nich napiszę. A ponieważ wiedząc, że prawie cały dzień mnie nie będzie, zachęcony pogodą rano pobiegłem do ogrodu i porobiłem trochę zdjęć. Zapraszam do obejrzenia ogrodu we wczesnowiosennym wydaniu!

A już jutro napiszę o kwitnących teraz w moim ogrodzie barwinkach.

Serdecznie zapraszam do codziennych odwiedzin portalu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja - Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Aż się miło i cieplutko robi patrząc na te rozświetlone słoneczkiem zakątki Twojego ogrodu. Ogród stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. U mnie też świeci słońce ale powietrze jest jednak lodowate.
Andrzejku, życzę Ci miłej, wiosennej niedzieli:)