Wiosna, wiosna, wiosna!

Dziś, punktualnie o 22.58 w Polsce rozpocznie się astronomiczna wiosna! Już za chwileczkę, już za momencik… słońce wejdzie w znak Barana, a dni będą dłuższe od nocy! Ileż my wszyscy na to czekaliśmy! Co prawda pierwszym dniem kalendarzowej wiosny będzie 21 marca, ale doskonale wiemy, że wiosna termiczna trwa już d kilku tygodni. I w tym roku zawitała do nas wyjątkowo wcześnie. Zima w mojej okolicy nie była mroźna ani śnieżna, ale na podsumowanie tej pory roku przyjdzie jeszcze czas. Dziś cieszmy się piękną pogodą, słońcem, ciepłem i tym, ze właśnie symbolicznie zaczyna się nowe życie. Zawsze kiedy pisze o początku wiosny trochę się wzruszam, szczególnie teraz, kiedy pogoda naprawdę już od wielu dni jest wiosenna. Oczywiście, może jeszcze postraszyć śniegiem czy przymrozkami. Ale w tym sezonie zima już nie wróci! Jak witacie wiosnę? Bo ja dość nietypowo. Wymieniam baterię w zlewozmywaku, gdyż wczoraj z tej radości złamałem kran. Na serio, przygody jak u Jasia Fasoli. Ale nieważne, najważniejsze jest to, że wiosna już za chwilę będzie z nami. A jak aura wita dziś najpiękniejszą porę roku? Zapraszam do obejrzenia kilkunastu zdjęć zrobionych dziś w ogrodzie.

A przecież to dopiero początek. Z dnia na dzień będzie coraz piękniej. Wkrótce zakwitną pierisy japońskie, forsycje, szafirki, tulipany. Już niedługo będziemy się cieszyć z kwiatów magnolii,a zaraz potem azalii i różaneczników. Dookoła będzie świeża, wiosenna zieleń. Dla mnie zwieńczeniem wiosny będą Otwarte Ogrody. Już wkrótce napiszę więcej o tegorocznej edycji Festiwalu! Tymczasem zobaczcie co nas za chwilę czeka! Zdjęcia robiłem wiosną 2018.

Już za chwileczkę, już za momencik 🙂 Wiosna pędzi do nas, już jest tuż za rogiem.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiŁucja - Maria Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Nareszcie zawitała a z nią będzie sporo pracy w ogrodzie.
Jestem trochę zmartwiona ponieważ mój kręgosłup nie jest w pełni wyleczony. Jednak po dzisiejszej wizycie u lekarza jestem trochę pozytywniej nastawiona, mogę już na chwilę usiąść przy komputerze. Do 2 kwietnia mam kolejną serię zastrzyków.
Serdecznie Cię pozdrawiam:)