Nowe rośliny do ogrodu

W czasie przeziębienia podziwiałem nowe rośliny, którymi na Instagramie czy Facebooku chwalili się moi znajomi. Dziś nie wytrzymałem i poniekąd dzięki reklamie, w której występuje Maja Popielarska pojechałem do Gigamarketu Leroy Merlin. No i troszkę, aczkolwiek delikatnie, zaszalałem. Mam i ja nowe roślinki. Tu jednak muszę zaznaczyć, że pierwsze tegoroczne zakupy roślinne zrobiłem 1 marca i to w sieci sklepów, która bardziej kojarzy się z czerwonym owadem w czarne kropki. Tak, wiem te owady bywają też pomarańczowe lub żółte. W każdym razie w owym sklepie nabyłem dwa bluszcze o nieznanej nazwie. Będę je powoli identyfikował.

Bluszcze te widać po lewej stronie poniższego zdjęcia. Dziś zakupiłem 3 ciemierniki: od lewej to dwa ciemierniki wschodnie (Helleborus orientalis) oraz  ciemiernik biały (Helleborus niger). Zaraz za nimi, po prawej stronie wdać piękny bukszpan odmiany Elegans (Buxus sempervirens ‘Elegans’)

Muszę Wam powiedzieć, ze łacińska nazwa ciemiernika (Helleborus) zawsze kojarzyła mi się z utworem wspaniałego i jednego z moich ulubionych polskich zespołów czyli Hey. Była to oczywiście Heledore Babe.

Nieważne, ten ciemiernik wschodni, który widać poniżej bardzo mi się spodobał. Ma niesamowity kolor kwiatów.

Dziś zakupiłem także dwie piękne paprocie zimozielone. To polystichum polyblepharum czyli paprotnik wielołuskowy, zwany też japońskim. I z tych zakupów jestem najbardziej zadowolony. Przecież od pewnego czasu piszę cykl o zimozielonych paprociach. I postanowiłem, że w tym roku zaproszę je do mojego ogrodu.

W szklarence moich rodziców czekają rośliny, które dostałem bądź kupiłem w październiku. Jeszcze chwila i będę je sadził. Dziękuję jeszcze raz, szczególnie Danielowi za dwie wspaniałe juki. To yucca glauca oraz yucca gloriosa var. recurvifolia.

O roślinach, które zimowały w szklarence pisałem na początku listopada ubiegłego roku. Cały tekst i zdjęcia znajdziecie TUTAJ

Znając moje upodobanie do zimozielonych roślin liściastych, na pewno jeszcze nie raz się na coś skuszę.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury portalu.

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
2 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiKonrad Sobieszek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Konrad Sobieszek
Użytkownik

Cześć. Paprocie zimozielone są super :). W lesie w mojej okolicy przetrwały gdzieniegdzie całe liście.
Bukszpan mam chyba taki sam, rośnie od jesieni. Bluszcze wyglądają jakby były do uprawy domowej? Juki naprawdę okazałe, robią wrażenie 🙂 Moje juki karolińskie słabo rosną. W dodatku przez zimę poważnie uszkodzone przez koty mieszkające w pomieszczeniu gospodarczym, którymi zajmuje się moja mama (karmi). Wzięły je za trawę, jak to koty w mają w zwyczaju ją skubać w celu oczyszczania chyba przewodu pokarmowego. Co zrobić. Na wiosnę pojawią się w części nowe liście. Pozdrawiam!