Pierwsze wiosenne kwiaty

Wspaniała pogoda, jaka panuje w mojej okolicy od kilku dni pozwoliła mi na zrobienie pierwszych po zimie porządków w ogrodzie. Po prawie 3 miesiącach przerwy zatęskniłem już za grabiami, szczotkami, workami… Ale zatęskniłem też za kolorami, kwiatami… Dziś tęsknota nie pozwoliła mi dłużej czekać.

Ale po kolei.

Wczesnym przedpołudniem odwiedziła mnie moja koleżanka Anida. Do niedawna mieszkała w Świnoujściu i dbała o zieleń publiczną w Międzyzdrojach. To ona przez 10 lat tworzyła przepiękne rabaty, założenia ogrodnicze, małą architekturę, wspaniałe kwiatowe rzeźby… To dzięki niej powstał słynny paw! I wspaniały napis “Międzyzdroje” stworzony z roślin. Od niedawna Anida jest moją sąsiadką. Mieszka kilka kilometrów ode mnie. Po porannych wspólnych pączkach i kawie pojechaliśmy do Pana Bernarda. O tym, co u niego podziwialiśmy napiszę już wkrótce! O ogrodzie tym pisałem wcześniej tutaj: TUTAJ

Kiedy jechaliśmy od Pana Bernarda do Anidy mijaliśmy sklep ogrodniczy mieszczący się w centrum Brwinowa. Kątem oka zauważyłem, że przed sklepem rozstawione są skrzynki z wiosennymi kwiatami. Natychmiast połknąłem tę przynętę. Odwiozłem Anidę i czym prędzej wróciłem do ogrodniczego. No i stało się to, co zwykle. Nie wytrzymałem. No i od dzisiejszego popołudnia mam w ogrodzie bratki i prymulki

Z dziką rozkoszą sadziłem kwiaty, ustawiałem doniczki na schodach, przestawiałem je i nie mogłem się napatrzeć na ich piękno. Ale mi tego brakowało.

Tak, wiem, wiem. Jest 28 lutego. Środek zimy. Mróz i śnieg mogą jeszcze powrócić. Ale co tam, bratki wytrzymują spadek temperatury do ok. -5 stopni. Prymulki nie, ale gdyby się okazało, że ma być mróz to zabiorę kwiaty do domu. nie ma ich dużo więc nie będzie z tym problemów.

Poza tym sprawdzałem prognozy długoterminowe. Najbliższe dwa dni mają być chłodniejsze, ale potem znów powróci ciepła, chociaż mokra pogoda. Niech pada. Niech pada oczywiście deszcz, a nie śnieg. Przede mną walka z mchem na trawniku. Wilgoć się więc przyda. pomoże rozpuścić nawóz.

Zrobiłem sobie wiosnę. No i teraz będę zaklinał pogodę. Żeby już ta niesympatyczna zima nie wróciła.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga.

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
4 Autorzy komentarzy
Łucja - MariaAndrzej ZawadzkiWietrzykZacisze Lenki Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Zacisze Lenki
Gość
Zacisze Lenki

Wspaniałe kwiatki, piękne kolory.:) Pozdrawiam Andrzeju.:) P.S. Powiadomień nadal brak, dam znać jak się zmieni.

Wietrzyk
Gość
Wietrzyk

Też nie mogę się nigdy opanować 🙂

Łucja - Maria
Gość
Łucja - Maria

Andrzejku, u Ciebie już króluje wiosna. Uwielbiam bratki, prymule są prawdziwymi symbolami wiosny.
Ja tylko mogę o nich pomarzyć. Dni są szare i niezbyt przyjemne. O wyjściu do ogrodu nie mam co marzyć bo od kilku dni mam zapalenie korzonków. Dzisiaj dostałam kolejną porcję zastrzyków. Masakra. Post pisałam na stojąco. Komentarze też.
Pięknego, słonecznego weekendu:)