Magnolia – listopadowy numer

Moim ulubionym miesięcznikiem ogrodniczym jest Magnolia, do której zresztą pisuję. W kioskach, salonikach prasowych czy innych punktach dystrybucji prasy znajdziecie już listopadowy numer tego pisma. 

Z ogromną ciekawością i radością przeczytałem artykuł – wywiad z moim znajomym z Podkowy Leśnej, Panem Jarosławem Sidwą. Prezentuje on swój przepiękny i natchniony sztuką ogród. A artykuł ozdabiają zdjęcia autorstwa pana Jarosława. Ogród to jego pasja! Z zawodu fotograf, a z wykształcenia teatrolog wspaniale realizuje w nim swoje marzenia!

W numerze znajdziecie również kolejny artykuł z cyklu “Zieleń non stop”. Tym razem piszę o przepięknych zimozielonych liściastych roślinach kwasolubnych. Bohaterami tego odcinka są pieris, skimia i stranwesja, zwana też czasami głogownikiem. 

Jesień to kolory. Dlatego też w listopadowym numerze Magnolii nie mogło zabraknąć różnych przykładów dekoracji inspirowanych tą porą roku.

 

Wśród prezentowanych roślin na uwagę zasługuje sagowiec, który rośnie na ziemi od 280 milionów lat! To prawdziwy dinozaur wśród roślin.

Bardzo ciekawy i praktyczny jest artykuł o różnego rodzaju herbatach. Znajdziemy w nim opisy i tajniki parzenia wielu bardziej i mniej znanych odmian herbat.

Wśród wielu ciekawych artykułów znajdziecie m.in. kalendarz prac ogrodniczych na listopad, dwa projekty na niewielkie ogródki przydomowe, porady dotyczące storczyków, kaktusów czy jesiennego przycinania roślin. A odo tego oczywiście duża porcja informacji o świecie roślin i zagospodarowaniu działek czy ogrodów. 
Serdecznie zapraszam do zakupu miesięcznika Magnolia!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiMaczek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Maczek
Gość

Trzeba przeczytać:)

Andrzej Zawadzki
Gość

Tak, gorąco polecam. Jest sporo fajnych artykułów 🙂 Pozdrowienia!