Magnolia – wrześniowy numer

Mimo, że w kalendarzu mamy dopiero końcówkę pierwszej połowy sierpnia to na rynku możecie już kupić wrześniowy numer Magnolii. Jak co miesiąc znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów. W tym miesiącu redakcja dołączyła do numeru specjalny dodatek, w którym znaleźć można 60 roślin iglastych do ogrodu i na balkon. Są to drzewa i krzewy polecane zarówno przez Magnolię jak i przez Związek Szkółkarzy Polskich.

A ponieważ to już wrześniowy numer znajdziemy tu porady dotyczące m.in. sadzenia cebulek kwiatów wiosennych. Tak! Już na nie czas! 

Po wakacyjnej przerwie do miesięcznika powraca cykl “Zieleń non stop” mojego autorstwa. Tym razem w artykule znajdziecie wiele cennych informacji dotyczących różnych odmian juk.  

A czy macie problemy z nadmiarem odpadów zielonych z domu i ogrodu? Czy przetwarzacie je i uzyskujecie naturalny nawóz dla rósliń? Jeśli tak to we wrześniowej Magnolii znajdziecie porady dotyczące wyboru odpowiedniego dla Waszego ogrodu kompostownika. 

W numerze ponadto: kalendarz prac ogrodniczych, jeżówki, hortensje, recepta na poskromienie inwazyjnych traw. Do tego jak zawsze dwa projekty ogrodów, porady ekspertów dotyczące m.in. zapobiegania gnicia owoców czy sposobów na pozbycie się gryzoni. Obejrzycie również ogród jednej z Czytelniczek oraz wspaniała posiadłość Het Loo w Apeldoorn, która zwana jest holenderskim Wersalem.
UWAGA! W numerze znajdziecie kupony uprawniające do bezpłatnego wejścia na Targi Zieleń to Życie (Warszawa) w sobotę 03 września oraz na wystawę róż w Kutnie w dniu 10 września 2016 roku.
Serdecznie zapraszam do zakupu miesięcznika i jego lektury.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
Ewa JurewiczAndrzej ZawadzkiChrabąszczyk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Chrabąszczyk
Gość

Chętnie wybrałabym się na jakąś imprezę ogrodniczą, ale i Warszawa za daleko i Kutno też 😛

Andrzej Zawadzki
Gość

Szkoda, "Zieleń to życie" to wspaniałe targi i okazja do spotkania miłośników roślinek. Przy okazji targów odbędzie się również spotkanie blogerów ogrodniczych 🙂 Pozdrowienia!

Ewa Jurewicz
Gość

Bardzo ciekawy numer. Swoja drogą to trochę przykro że zbliża nam się już powoli jesień a my zaczynamy myśleć o cebulkach na kolejną wiosnę. Pozdrawiam Cię Andrzejku bardzo ciepło.

Andrzej Zawadzki
Gość

Tak, szkoda lata… Przed nami jesień, ale jednocześnie wiosna też jest coraz bliżej 🙂 Serdeczności Ewuniu!