Magnolie w Powsinie

Wczoraj przed południem pojechałem do ogrodu botanicznego PAN w warszawskim Powsinie. Ostatnimi laty albo nie było pogody, albo nie miałem okazji lub czasu żeby obejrzeć kwitnące magnolie. Wczorajsza aura wręcz zachęcała do wypadu. Było słonecznie i bardzo ciepło. Co prawda nie wszystkie odmiany magnolii są już w pełni kwitnienia, ale na pewno warto jechać do ogrodu żeby nacieszyć się tymi, które już kwitną. Pamiętajmy, że np. magnolia gwiaździsta już powoli przekwita!
W Powsinie rośnie bardzo wiele różnych odmian magnolii. Gdybym chciał je wszystkiego chociaż krótko opisać z tego posta powstałaby encyklopedia. Przypomnę jedynie, że magnolie w stanie dzikim można spotkać w Azji Południowo-Wschodniej oraz w obu Amerykach. Są one symbolem amerykańskich stanów Missisipi i Luizjana.
Niektóre odmiany pozostają zielone przez cały rok. Do odmian nie gubiących liści na zimę należy m.in. magnolia wielkokwiatowa. Większość magnolii kwitnie jeszcze przed rozwojem liści, ale są i takie dosyć popularne odmiany jak parasolowata , szerokolistna czy Siebolda, których kwiaty pojawiają się wtedy gdy drzewka mają już liście. O tym, że magnolie mają duże i bardzo piękne kwiaty nie muszę pisać. Wszyscy wiemy jak wyglądają! Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego wypadu do Powsina!


Już pojutrze lecę do Gruzji. Po powrocie na pewno pojadę znów do Powsina żeby obejrzeć kolejne kwitnące magnolie. No i na pewno opublikuję zdjęcia na blogu!
Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
ogrody Ewy (blog w zielonej formie)biniaszkowo*Nataleczka*krzysiek86Magda BarwyOgrodu Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
♥ Łucja-Maria ♥
Gość

Magnolie to moja miłość. Uwagę przykuły magnolie gwiaździste.
W Powsinie są w pełnym rozkwicie. W Pszczynie kończyły swoje kwitnienie.
Życzę Ci moc niezapomnianych wrażeń. Troszkę zazdroszczę wyjazdu i Gruzji.
Pozdrawiam:)

Andrzej Zawadzki
Gość

He he, to magia robienia zdjęć 🙂 U nas też już przekwitają. Ale niektóre jeszcze wyglądają pięknie. Już nie mogę się doczekać wyjazdu. Pojutrze wieczorem lecimy fruuuuuu do Kutaisi. A potem Batumi, Gori, Tbilisi… Serdeczności!

Agata Zinkiewicz
Gość

Piękne 🙂 udanej podróży 🙂

Andrzej Zawadzki
Gość

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć 🙂

Magda BarwyOgrodu
Gość

Super, jedna piękniejsza od drugiej 🙂 Udanego wyjazdu i wielu wrażeń!

Andrzej Zawadzki
Gość

Magnolie zrobiły na mnie wrażenie, teraz czekam na azalie i różaneczniki 🙂 Serdeczności!

krzysiek86
Gość

Rewelacja co jedna to ładniejsza a pogoda jak z bajki! Zazdroszczę takich widoków bo jak byłem tam we wrześniu to sobie to wyobrażałem tym bardziej że kolekcja jest ładna a drzewa już sporę 🙂 Cuda! Udanego wyjazdu do Gruzji i czekam na fajne fotki 🙂

Andrzej Zawadzki
Gość

Fajnie, że władze ogrodu dbają o powiększanie kolekcji. Co jakiś czas dosadzane się tam nowe odmiany. A fotki… Na pewno będą 🙂 Już nie mogę się doczekać wizyty w ogrodzie botanicznym w Batumi. Oby tylko pogoda dopisała! Pozdrowienia!

*Nataleczka*
Gość

Oj w tym roku ruszam do Powsina.

Andrzej Zawadzki
Gość

Koniecznie! Jest pięknie, żeby tylko pogoda dopisała! Pozdrowienia.

biniaszkowo
Gość

Właśnie w tym tygodniu mieliśmy taki plan spacerowy na Powsin i Wilanów ale dopadła nas grypa… może w przyszłym tygodniu nam sie uda jeszcze 😉
udanej wyprawy!
uściski od nas

Andrzej Zawadzki
Gość

Buuuu, ja jestem na antybiotyku 🙁 Zapalenie gardła 🙁 Życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia i wspaniałej wycieczki do Powsina 🙂 Serdeczności!

ogrody Ewy (blog w zielonej formie)
Gość

Szkoda, że spektakl się tak szybko kończy.

Andrzej Zawadzki
Gość

No niestety, nie trwa on zbyt długo 🙁