Piękna wiosenna niedziela

Dziś od samego rana w mojej okolicy świeciło słońce. Było też bardzo ciepło, o 10.00 na termometrach słupki rtęci przekroczyły 22 stopnie! A o 13.00 było już +26! Dziś też wreszcie się porządnie wyspałem. Wstałem o 08.30 i zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Ogrodu botanicznego PAN w warszawskim Powsinie. Naszym celem były oczywiście magnolie. O wizycie w Powsinie napiszę za kilka dni. Przed wyjazdem zdążyłem zrobić trochę zdjęć w moim ogrodzie. I to właśnie tą piękną wiosną chciałbym się dziś z Państwem podzielić. Zdjęć nie komentuję i nie opisuję. Nie ma takiej potrzeby. Wszystko doskonale widać jak na dłoni. Ciąg dalszy tekstu znajdziecie Państwo na końcu posta.

Po powrocie z Powsina i po zjedzeniu obiadu poszedłem do ogrodu nadrabiać zaległości. Posadziliśmy kilka nowych krzewów, kilka też przesadziliśmy. Po 17.00 nad moją okolicę dotarł chłodny front  atmosferyczny przechodzący przez Polskę od zachodu i pogoda się trochę popsuła. Niebo się zachmurzyło i zrobiło się nagle zimno. Tzn. 14 stopni. Nie przeszkodziło mi to jednak w dokończeniu przynajmniej części prac w ogrodzie. Przede mną jeszcze sporo roboty, ale dziś na szczęście zdążyłem trochę podziałać tu i ówdzie. O nowościach w ogrodzie napiszę już wkrótce!
Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
♥ Łucja-Maria ♥EwaAndrzej ZawadzkiAgata Zinkiewicz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Agata Zinkiewicz
Gość

Super, że pogoda dopisuje, u nas niestety deszcz od wczoraj. Ale spacer zaliczylismy.Roslinki w słońcu wyglądają wspanialei wspaniale się prezentują. Udanego tygodnia 🙂

Andrzej Zawadzki
Gość

Witaj! Deszczu bardzo Wam zazdroszczę. U nas go brakuje 🙁 Ale słoneczko i ciepło tez potrzebne. Szczególnie w niedzielę 🙂 Pozdrowienia!

Ewa
Gość

Nareszcie rośliny zaczynają budzić się do życia, czeka nas wiele pracy w ogrodzie ale miejmy nadzieję, że efekt będzie zadowalający.

Andrzej Zawadzki
Gość

Oj tak. To prawda. Pracy sporo ale na pewno efekty będą fantastyczne. Pozdrowienia!

♥ Łucja-Maria ♥
Gość

Oj, po ostatnich deszczach faktycznie buchnęło zielenią.
Dzisiaj też mocno lało. Zazdroszczę Ci wyjazdu.
Och, jak ja marzę, żeby gdzieś wyjechać. Koniecznie muszę się zresetować, odpocząć, zrobić coś nowego, zobaczyć coś niezwykłego. Mam wrażenie, że lada dzień oszaleję.
Pozdrawiam:)

Andrzej Zawadzki
Gość

U nas wciąż brakuje deszczu. Dziś wieczorem musiałem podlewać trawnik. W prognozach dla mojego regionu też nie ma zbyt wielu opadów. Czyżby znów susza? Serdeczności Lusiu!