Kwiaty na schodach i na balkonie

Kilka dni temu pisałem o konieczności wymiany kwiatów wiszących w donicach pod dachem na balkonie. Jak to zwykle bywa na tym kwiatowe rewolucje się nie skończyły. Poprzesadzałem kwiaty rosnące na schodach wejściowych, dosadziłem nowe, a stare kwiaty wiszące wcześniej na balkonie posadziłem w wiklinowych koszach.Stoją teraz przy wejściu do domu.

Poza nimi na schodach pojawiły się również nowe kwiaty. Są tu 3 begonie: żółta w osobnym koszyku oraz białą i czerwona posadzone razem.

Przesadziłem również 2 surfinie, które wcześniej rosły w donicach na balkonie. Dokupiłem 2 krwiście czerwone pelargonie. Póki co nie są zbyt wiele, ale mam nadzieję, że wkrótce się rozrosną. 

Od mojej mamy dostałem cały pakiet aksamitek, które sama wyhodowała. Posadziłem je w doniczkach na schodach. Za kilka dni powinny już kwitnąć. Przesadziłem i podciąłem dalie miniaturowe. Krzaczki się ładnie rozrosły i mają sporo nowych pąków kwiatowych.

Na balkonie pod dachem wiszą teraz fuksje. W tym miejscu nie ma zbyt wiele słońca, więc powinno im odpowiadać.

W donicach jest coraz bardziej kolorowo…i gęsto.

Na balkon wystawiłem grudniki oraz hoje, które sam ukorzeniłem.

Jest tu również laur szlachetny, który rozsadziłem i z jednej doniczki zrobiły się trzy. Obok niego stoi gwiazda betlejemska,  która po okresie marazmu zaczyna wypuszczać nowe pędy i liście. Roślinkę kupiłem w zeszłym roku na Święta Bożego Narodzenia. Zobaczymy co z niej teraz będzie.

W ogrodzie jest pełnia sezonu wegetacyjnego. Już wkrótce na blogu opiszę rozwój mojej araukarii chilijskiej. Przedstawię także Państwu moje aukuby japońskie.
Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
MalmysEwa JurewiczAndrzej Zawadzkialdia arcadia Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
aldia arcadia
Gość

pieknie to wyglada

Andrzej Zawadzki
Gość

Dziękuję bardzo 🙂

Ewa Jurewicz
Gość

Wejście do domu wygląda pięknie! Wkrótce będzie prawdziwe szaleństwo kolorów w doniczkach. Wspaniale się prezentują fuksje – ja niestety nie mam dla nich miejsca. Cieplutko pozdrawiam.

Andrzej Zawadzki
Gość

Bardzo dziękuję Ewuniu! Czekam niecierpliwie na kwiatki 🙂 Pozdrowienia!

Malmys
Gość

Te kosze wyglądają uroczo. Zainwestowałabym też w takie donice wiklinowe na kwiaty, które stoją na schodach.

Andrzej Zawadzki
Gość

Bardzo dziękuję! Muszę pomyśleć o takich doniczkach albo osłonkach z wikliny 🙂 Wtedy wszystko będzie do siebie pasować 🙂 Pozdrowienia!