Jeszcze trochę Warszawy

Ostatnio kilkakrotnie pisałem o Warszawie. Nie będę przekonywał nikogo po raz kolejny o tym, że to naprawdę piękne miasto. Żeby je oceniać trzeba je poznać. Nie wystarczy jeden dzień pobytu w centrum i obejrzenie przez godzinę Starówki. Trzeba jeszcze poznać historię tego miasta i zobaczyć jak zmieniło się ono przez ostatnie 25 lat.

Miałem przyjemność pokazać Państwu Wilanów oraz Łazienki Królewskie. Dziś zapraszam do obejrzenia nowocześniejszej części miasta. Na zakończenie wrócimy jednak do obiektów historycznych.

Najpierw jednak pokażę Państwu budynek jednego z najlepszych hoteli w mieście. Na drugim planie widać wieżowiec Warszawskiego Centrum Finansowego.

Rzut okiem na panoramę Warszawy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki.  uwagi na skrót nazwy budynku (PKiN) często nazywany on jest “Pekinem”. Inna popularna nazwa to “Patyk”. To widok na stronę wschodnią. Na horyzoncie dosyć dobrze widać bryłę Stadion Narodowego. 

Tym razem spoglądamy na północny wschód. Na pierwszym planie skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Za nim widoczne są: Ogród Saski, gmach Teatru Wielkiego i Stare Miasto. 

Hotel Intercontinental oraz WCF widziane z góry.

To już widok na stronę północną. 

I na zachód. Po lewo widać Dworzec Centralny, na wprost Złote Tarasy, a po prawo słynny wieżowiec zwany Żaglem, projektu Daniela Libeskinda – jednego z najbardziej znanych na świecie architektów.

Poniżej “Żagiel”, hotel Intercontinental i WCF. W tle widać powstający właśnie wieżowiec i kompleks biurowy Warsaw Spire. 

Jeszcze raz widok na Centralny i hotel Marriott.

A to już Krakowskie Przedmieście. Poniżej kościół pw. Świętego Krzyża. Jest to jedn z piękniejszych warszawskich  świątyń. Dodam tylko, że pochowane jest tu serce Fryderyka Chopina. 

Poniżej brama prowadząca do kampusu Uniwersytetu Warszawskiego.

Hotel Bristol! Klasa sama w sobie!

Pałac Prezydencki.

No i na koniec Zamek Królewski. Odbudowany po wojennych zniszczeniach. 

A jeśli ktoś wciąż twierdzi, że Warszawa jest brzydka powinien koniecznie obejrzeć film pokazujący jak to miasto wyglądało w 1945 roku. Film obejrzycie TUTAJ

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o