Kalina sztywnolistna latem 2014

Jesienią ubiegłego roku posadziłem w ogrodzie kalinę sztywnolistną. Ten liściasty krzew zimozielony już od dawna był w moich planach ogrodniczych, jednak dopiero na przełomie września i października 2013 zdecydowałem się na kupno tej odmiany kaliny i jej posadzenie.
Tak wyglądała na początku października 2013.
W mojej okolicy rośnie sporo dosyć dużych i rozrośniętych okazów kaliny sztywnolistnej. Bardzo ładne egzemplarze widziałem w Pradze i w Berlinie. Spory okaz rośnie też w Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie. Zapewniając temu krzewowi odpowiednie stanowisko oraz warunki glebowe możemy być pewni, że przezimuje bez żadnego uszczerbku. Więcej o kalinie sztywnolistnej pisałem TUTAJ
Poniżej zdjęcia kaliny zrobione dziś rano.

Jest jeszcze jedna odmiana kaliny, która nie gubi liści na zimę. To Pragense (kalina Praska). Podobno jest troszkę mniej odporna na mrozy. Za to ma bardzo gęste liście i chociaż są mniejsze niż u kaliny sztywnolistnej to jednak ich gęste ułożenie powoduje, ze roślina lepiej wygląda. Niestety trudno jest kupić sadzonki kaliny Praskiej.
Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga. Bardzo dziękuję za pozostawione komentarze! Na wszystkie na pewno odpowiem!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiStasia G. Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Stasia G.
Gość

…ja to bym jej nie nazwała krzewem. U mnie j jest duża i ważna rzecz co parę lat jest konieczność odmładzania. Wycinam najstarsze pędy a na to miejsce już są nowe. Kwiaty niepozorne i kwitnie w nietypowych porach roku. Lubi wilgoć, bo inaczej zwija liście. To by było tyle. Aha jak jaki młody odrost padnie na ziemię to szybko ukorzenia się.

Andrzej Zawadzki
Gość

Moja jeszcze jest maleńka, ale z czasem na pewno urośnie 🙂 To piękne krzewy, mimo tego, że po kilkunastu latach są dosyć duże 🙂 W sumie to prawie drzewka 🙂 Pozdrowienia Stasiu! Dobrej nocy i miłej środy. Ja jutro z samego rana zasuwam na targ po owoce 🙂 Mam nadzieję, że kupię maliny na sok i dżem 🙂