Magnolia Grandiflora – czy to już?

Ostatnio kilka razy pisałem o mojej magnolii Grandiflora Edith Bogue. Ci z Państwa, którzy zaglądają regularnie na bloga wiedzą, że krzew wypuścił pąk kwiatowy. Ostatnio zauważyłem, że pąk zaczął powoli pękać. Póki co zeszła z niego naturalna osłonka. Bardzo jestem ciekaw co będzie dalej. Czy to już? Czy magnolia szykuje się do kwitnienia? A jeśli tak, to jaki będzie ten kwiat? Powinien być biały i duży. Czy taki będzie? Czy w ogóle się pojawi? Zobaczymy w ciągu kilkunastu najbliższych dni. W każdym razie dziś magnolia wyglądała tak!

Popołudniu wyszło słońce i mogłem sfotografować krzew z góry!

Zapraszam do codziennej lektury bloga!

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
AnonimowyAndrzej ZawadzkiJaniu Rot Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Janiu Rot
Gość

Witam niestety w naszym ogrodzie nie ma drzewka magnoli mimo posadzenia jednego już dwu letniego drzewka to się nie przyjeło a szkoda bo tam gdzie mieszkaliśmy to miasto było obsadzone wieloma drzewami magnoli. Pozdrawiam i będę ciekaw jaki będzie miała ten kwiat

Andrzej Zawadzki
Gość

Witaj, ta moja magnolia jest wyjątkowa, bo zimozielona. Na inne nie mam szans, bo zbyt wiele cienia mam w ogrodzie 🙂 Pozdrowienia!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moja właśnie dziś otworzyła kwiat.
Pozdrawiam
Baśka

Andrzej Zawadzki
Gość

Super! Masz może zdjęcia? Jeśli możesz to prześlij na info@zimozielonyogrod.pl Opublikuję je na blogu. Napiszę oczywiście, że to Twoja magnolia 🙂 Pozdrowienia!