Rojniki wiosną

Dzisiejszy dzień upłynął mi pod znakiem sportu. I chociaż nie tyczyło się to w większości do mnie, to jednak też miałem w tym swój udział. Wczoraj przyjechali do mnie długo oczekiwani goście. Moja kuzynka Aga z partnerem i ich wspaniałym synkiem Maciusiem wpadli wczoraj popołudniu. Paweł brał dziś udział w pólmaratonie warszawskim. Troszkę zazdroszczę mu kondycji! I podziwiam wsparcie, jakie ma od Agnieszki. Bez niej nic by nie było! Paweł pobiegł i osiągnął wspaniały wynik. Był na początku drugiego tysiączka uczestników
Ale wróćmy do ogrodu. dziś kilka słów o rojnikach. Rojnik jest ciekawą i łatwą w uprawie rośliną. Ta bylina w kształcie rozety może osiągać nawet kilkanaście centymetrów średnicy. Najczęściej można go spotkać w ogrodach skalnych, na murach czy też na dachach. Należy do gruboszowatych. Istnieje kilkadziesiąt różnych odmian rojników. Co ciekawe, różne odmiany posadzone koło siebie mogą same się krzyżować, tworząc nieoczekiwane przez nas odmiany. Rojniki na poniższych zdjęciach dostałe mod mojej sąsiadki Paulinki i jej męża Pawła.
Niektóre z nich rosną już u mnie od pewnego czasu.
Pięknie rozrasta się i niedługo będzie kwitnąć skalnica. U mnie ma trochę za mało słońca, ale i tak wygląda pięknie
A na zakończenie jeszcze jedno zdjęcie. Tym razem całe oczko wodne, skąpane w słońcu. Obok oczka rosną prezentowane wyżej rośliny!

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
Art YolandaAndrzej ZawadzkiJoanna Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Joanna
Gość

O tak! Rojniki są piękne! Uwielbiam je 🙂 Niedługo pokarzę jak moim udało się przeżyć zimę na balkonie. Miłego i słonecznego tygodnia!

Andrzej Zawadzki
Gość

Oj tak Asiu! Czekam na zdjęcia! Buziaki!

Art Yolanda
Gość

CUDNE TE NA TRZECIM ZDJĘCIU…POZDROWIENIA!

Andrzej Zawadzki
Gość

Witaj Jolu! Dziękuję bardzo! Pozdrowienia!