Trawnik odżył

Na początku przepraszam wszystkich Czytelników za moją nieobecność na blogu w ostatnich dniach. Mam jednak trochę prywatnych spraw, które nie zawsze pozwalają mi na napisanie czegokolwiek.
Dziś miałem możliwość skosić trawę. Piękna i słoneczna pogoda pozwoliły mi trochę popracować w ogrodzie. Ostatnie opady deszczu (sprzed kilku dni) spowodowały wyraźne odrodzenie trawnika. Nie kosiłem go specjalnie przez te kilka dni, żeby trochę odżył. Efekty widać na zdjęciach. Zrobionych już po skoszeniu.

Murawa zgęstniała i odzyskała żywy, zielony kolor.

A żółte plamy, które pojawiały się przed opadami (mimo podlewania trawnika) wyraźnie się zmniejszyły i praktycznie ich już nie widać.

Niestety panująca w lipcu i na początku sierpnia susza spowodowała dosyć szybkie usychanie liści brzóz. Teraz trawnik jest jak kto woli, albo ozdobiony przez żółte liście tych pięknych drzew, albo po prostu przez nie zabrudzony. Wygląda to jednak ciekawie. Szkoda tylko, że już teraz widać pierwsze oznaki jesieni.

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
AnonimowyjagodaAndrzej ZawadzkiEwa JurewiczJoanna Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Joanna
Gość

Ja staram się nie dopuszczać do siebie myśli (faktów?) o nadchodzącej jesieni. Mimo, że m.in. z czarnej porzeczki na moim balkonie spadają liście. Chcę cieszyć się latem jak najdłużej!

Andrzej Zawadzki
Gość

Oj tak, niech lato trwa jak najdłużej. No i żeby jesień i zima były ciepłe 🙂

Joanna
Gość

Też cieszyłabym się z ciepłej zimy:)

Andrzej Zawadzki
Gość

Tak, tak 🙂 Ogólnie rzecz biorąc nie przepadam za mrozami i śniegiem. W górach to co innego, ale nie w Warszawie czy okolicach 🙁 Pozdrowienia!

Ewa Jurewicz
Gość

Twój trawnik Andrzejku wygląda wspaniale. U mnie to wygląda dużo gorzej. Za mało deszczu spadło a teraz wracają znowu upały i susza i znowu czekają nas wieczory z wężem. Mimo wszystko cieszę się słoneczkiem dopóki jeszcze można. Jesień zbliża się nieubłaganie, to widać po roślinach. Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej Zawadzki
Gość

Dzięki Ewuniu za miłe słowa! U nas dosyć porządnie popadało, ale od kilku dni znowu jest bardzo ciepło i sucho. No i pewnie jutro będę musiał podlać krzewy. A trawnik w poniedziałek 🙂 Gorące pozdrowienia!

jagoda
Gość

I u mnie trawnik jest piękny, zielony po ubiegłotygodniowych opadach deszczu a był już cały popalony słońcem ;
a u Ciebie już wykoszone i ładnie wygląda .
pozdrawiam , miłej niedzieli życzę

Andrzej Zawadzki
Gość

Witaj, to dobrze, ze Twój trawnik odzyskał kondycję. Teraz znowu czekam na deszcz bo już od kilku dni nie padało. Pozdrowienia. Miłej niedzieli.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

u mnie trawnik też odżył tydzień temu kosiłam i znowu podrosła trawa i zazieleniła się dużo. Pozdrawiam życząc miłej niedzieli.

Andrzej Zawadzki
Gość

Deszcz jest bardzo ważny dla trawników i dłuższe okresy suszy im po prostu szkodzą. Ja starałem się często podlewać mój trawnik, ale i tak odczuł suszę. Po deszczach jednak odżył. Miłej niedzieli!