Ostrokrzew meserveae “Heckenpracht”

W ubiegły weekend byłem w Toruniu. W zeszłą niedzielę pisałem na blogu o ślicznej liściastej roślinie zimozielonej, którą zauważyłem w donicy stojącej przy jednej ze staromiejskich knajpek. Przypomnę jak wyglądała.
Wtedy nie byłem pewien co to jest za krzew. Jak widać na powyższym zdjęciu liście kształtem przypominają trochę berberys julianae, jednakże cała roślina bardziej przypomina ostrokrzew. Moje przypuszczenia się sprawdziły. Ten krzaczek to ostrokrzew Meservy “HECKENPRACHT” (Ilex x meserveae “HECKENPRACHT”).
Jest to jedna z bardziej odpornych na mróz odmian ostrokrzewu. Wytrzymuje on spadki temperatur do nawet -29 stopni C. Nie wymaga więc żadnych osłon zimowych. Ostrokrzew ten może rosnąć zarówno w cieniu jak i w pełnym słońcu. Rośnie dosyć wolno, aby po kilkunastu latach osiągnąć wysokość od ok. 2,5 do nawet 3 m. Z powodzeniem więc może być używany jako roślina żywopłotowa.
Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednakże młode krzewy powinny być posadzone w wilgotnej i lekko kwaśnej glebie. Krzew ten ma wyprostowany pokrój i jest dosyć gęsty. Więcej informacji o tym ostrokrzewie już wkrótce znajdziecie państwo na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
Andrzej ZawadzkiEwa Jurewicz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Ewa Jurewicz
Gość

Witaj Andrzejku. Wpadłam w sprawie wyróżnień. W sieci krąży wiele różnych wyróżnień. Jest to forma wyróżnienia bloga lub jego właściciela, podziękowania czy po prostu wyrazu sympatii. Są wyróżnienia Liebster Blog, The Versatile Blogger, Lubię twój blog, Lubię Twój ogród itp. Ktoś dając Ci wyróżnienie w pewien sposób próbuje Ci przekazać, że mu się Twój blog podoba. Często zasady określone są w poście z wyróżnieniem, przykład tu: http://ogrod-cardmaking-pasje.blogspot.com/2013/01/wyroznienia.html. Czasami nie ma określonych zasad i nie trzeba nic robić. W dobrym tonie jest podziękować za wyróżnienie na blogu który je przyznał i napisać krótkiego posta o tym u siebie. Do posta wstawić… Czytaj więcej »

Andrzej Zawadzki
Gość

Ufff, ale tego jest! Wielkie dzięki za wytłumaczenie! Jesteś wspaniała 🙂 Powoli zabieram się zatem do czynności, które mi wskazałaś 😉 Nie za bardzo wiem jak wstawić banerek – nie wiem nawet co to jest – taki ze mnie 42-letni spec od komputera 🙂 Ale postaram się jakoś to zrobić, w końcu bloga też sam zmajstrowałem 😉 więc może się uda 🙂 Pozdrowienia.