Pierwszy dzień wiosny

Patrzę za okno i wydaje mi się to nierealne, ale dziś jest naprawdę pierwszy dzień wiosny. Tej kalendarzowej. Bo astronomiczny początek najpiękniejszej pory roku był wczoraj o godz. 12.02. Już od dawna w okolicach Warszawy nie było tak chłodnego i śnieżnego początku wiosny. Co gorsze, proognozy na najbliższe dni wcale nie zapowiadają poprawy.
Po południu zaczął znowu padać drobny śnieg a temperatura oscyluje wokół +2 stopni. Idzie jednak ochłodzenie i noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek mogą być naprawdę mroźne. Po zachodniej stronie Warszawy temperatura może spaść nawet do -12 stopni.
Jedyna nadzieja w tym, ze dni są już dłuższe niż noce. No i w końcu wiosna musi przyjść. Przecież nie będzie biało do maja. W każdym razie zmęczony jestem tak długą zimą i marzy mi się spędzanie całych dni w ogrodzie.
Oby już niedługo!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarzy
0 Autorzy komentarzy
Andrzej Zawadzkiogród mówi Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
ogród mówi
Gość

miło popatrzeć na ogród "sąsiada".moi rodzice są z grodziska mazowieckiego:-).piękny ogród ,nawet zimową porą

Andrzej Zawadzki
Gość

Witam serdecznie! Bardzo dziękuję za miłe słowa. Zapraszam do lektury już ponad 300 postów na blogu oraz na moją stronę internetową http://www.zimozielonyogrood.pl Pozdrawiam serdecznie. Andrzej Zawadzki.