Kiścień Rainbow

Kiścień wawrzynowy (Waltera) Rainbow (Leucothoe fontanesiana (Walteri) Rainbow) jest zimozielonym krzewem liściastym, dorastającym w naszych warunkach klimatycznych do wysokości ok. 1 metra. Rośnie dosyć wolno. W moim ogrodzie od tego roku (2012) rosną dwa nowe kiścienie Waltera Rainbow. Trzy inne rosną od jesieni 2011. Posadziłem je w miejscach półcienistych, najwięcej słońca jest tam w godzinach porannych. W innych porach dnia na ogół te miejsca sa zacienione.
Zimuje w gruncie bez żadnych większych problemów. W bezśnieżne i bardzo mroźne zimy może jednak lekko przemarzać (szczególnie w miejscach nieosłoniętych).
Liście kiścienia Rainbow są lancetowate, skórzaste i lekko błyszczące, w kolorze ciemnej zieleni z marmurkowymi jasnymi kremoworóżowymi plamkami.. Kwitnienie przypada na okres wiosenny (na ogół w maju). Ich kwiaty są żółtawe i bardzo niepozorne.
Kiścień Rainbow lubi kwaśną i wilgotną glebę próchniczą. Podobnie jak w przypadku innych liściastych roślin zimozielonych ściółkowanie np. korą sosnową chroni system korzeniowy rośliny przed nadmiernym przesuszeniem oraz przed zmarznięciem.
Więcej informacji o kiścieniach znajdziecie Państwo na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o